نرم افزار دایره طلایی سهام

تحلیل بنیادی آخرین گزارش فصلی بانک صادرات ۱۳۹۹/۰۸/۱۹

تحلیل بنیادی آخرین گزارش فصلی بانک صادرات
(سه ماهه دوم ۹۹) ۱۳۹۹/۰۸/۱۹

دانلودنرم افزار دایره طلایی سهام با۴۸ ساعت تست رایگان

تحلیل بنیادی آخرین گزارش فصلی بانک صادرات

آخرین گزارشی که از بانک صادرات ایران با نماد وبصادر بر روی سامانه کدال درج شده است ، اطلاعات و صورتهای مالی میان دوره ای ۶ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ (اصلاحیه حسابرسی نشده) می باشد که حاوی اطلاعات صورتهای مالی بانک صادرت مربوط به سه ماهه دوم سال ۹۹ است و به شرح زیر می باشد .

صورتحساب سود و زیان بانک صادرات

تحلیل بنیادی آخرین گزارش فصلی بانک صادرات

 

آخرین گزارش بانک صادرات مندرج در سایت کدال

 

در صورتحساب سودو زیان منتشر شده از بانک صادرات ، کل سود کسب شده و محقق شده دوره ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۹ بالغ بر ۵۰٫۷۶۰٫۷۷۰ میلیون ریال می باشد که این عدد سود برای بررسی و تحلیل بنیادی باید به صورت عدد TTM جهت بررسی استراتژی روند سودآوری و بصورت سود خالص مربوط به ۳ ماهه دوم سال ۹۹ جهت بررسی استراتژی کانسلیم منعکس شود .

 

استراتژی روند سودآوری بانک صادرات

استراتژی روند سودآوری در تحلیل بنیادی بانک صادرات

همانطور که در تصویر بالا می بینید ، عدد TTM در دوره عملیات سه ماهه دوم سال ۹۹(مطابق با محاسبات و فرمول خاص TTM) به عددی مثبت و صعودی رسیده است مه تابحال به تنها روند صعودی نداشته است بلکه منفی نیز بوده است .

تغییر عدد TTM از منفی به مثبت و همچنین از روند رنج به صعود مناسبی رسیده است نشان از شرایط مطلوب در بحث استراتژی روند سودآوری بانک صادرات می باشد .

 

استراتژی کانسلیم بانک صادرات

استراتژی کانسلیم در تحلیل بنیادی بانک صادرات

سود خالص عملکرد سه ماهه دوم سال ۹۹ بانک صادرات ، همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ، چنان رشد و فزونی نسبت به دوره قبل داشته است که این میزان رشد در دوره فصلی در بانک صادرات از سال ۹۴ (اطلاعاتی که از بانک صادرات در دسترس است) بی سابقه بوده است و لذا بانک صادرات از لحاظ استراتژی کانسلیم نیز شرایط مناسب و قابل قبولی دارد .

 

استراتژی توان تعدیل بانک صادرات

این استراتژی با بررسی میزان فروش ماهیانه شرکت و مولفه های مختلف آن نسبت به شرایط شرکت مورد بررسی اظهار نظر می کند . به دلیل اینکه شرکتهای بیمه ای ، شرکتهای سرمایه گذاری و بانکها عملا مبحث فروش ندارند لذا بررسی این استراتژی برای این گروه از شرکتها مقدور نمی باشد .

تحلیل بنیادی این دسته از شرکتها فقط با فیلتر های استراتژی روند سودآوری و استراتژی کانسلیم سنجیده می شود.فلذا می توان گفت بانک صادرات از نظر تحلیل بنیادی شرایط مناسبی دارد .

شما میتوانید با استفاده از نرم افزار دایره طلایی سهام علاوه بر این سهم سایر سهم های بازار بورس ایران را نیز تحلیل نموده و پارامترهای تحلیلی بیشتری از شرکتهای بورسی را از طریق نرم افزار دایره طلایی سهام بررسی و تحلیل نمایید .

 

 

نویسنده امیرحسین قربان زاده

موفق و پیروز باشید

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا