نرم افزار دایره طلایی سهام

تحلیل بنیادی حسینا ۱۳۹۹/۰۷/۲۰

تحلیل بنیادی سهم حسینا (توسعه خدمات دريايي و بندري سينا) با استفاده از نرم‌افزار دایره طلایی سهام

تحلیل بنیادی سهم حسینا

دانلودنرم افزار دایره طلایی سهام با۴۸ ساعت تست رایگان

تحلیل بنیادی سهم حسینا

مقدمه

تحلیل بنیادی چیست؟

تحلیل بنیادی یکی از موارد بسیار مهمی است که سرمایه گذاران قبل از خرید سهم باید از وضعیت بنیادی شرکت آگاه شوند.
موارد بسیار زیادی در تحلیل بنیادی وجود دارد اما نکته بسیار مهم این است که آیا تحلیل بنیادی که انجام می شود با وضعیت سرمایه گذاری فرد یعنی سرمایه گذاری کوتاه مدت و یا بلند مدت همخوانی دارد یا خیر.

بعضی از موارد تحلیل بنیادی بلند مدت است و بعضی دیگر در کوتاه مدت تاثیرش در شرکت ظاهر می شود.به طور مثال خیلی از افراد به دنبال پیدا کردن ارزش ذاتی سهام شرکت ها می باشد. اما ارزش ذاتی امری بلند مدت است و تاثیرش بعد از چند سال و
با صبر زیاد حاصل می شود. شرکتهای بورس موظف هستند گزارش های ماهانه از وضعیت فروش، میزان تولید، نرخ فروش و مقدار تولید و فروش خود ارائه کنند. همچنین شرکتها گزارش های فصلی خود را که شامل ترازنامه، وضعیت سود و زیان و… است را موظف هستند هر سه ماه یک بار ارائه کنند.

نرم افزار تحلیل بنیادی دایره طلایی سهام

انجام تحلیل بنیادی و بررسی صورتهای مالی شرکتها امری زمان بر و پیچیده است.
نرم افزارهای تحلیل بنیادی زیادی وجود دارد که به بررسی وضعیت بنیادی شرکتها می پردازد.
نرم افزار تحلیل بنیادی دایره طلایی سهام، به منظور ساده سازی مفاهیم بنیادی  و در دسترس بودن تمامی اطلاعات بنیادی برای سرمایه گذاران ساخته شده است.همچنین در بخش دیگری از نرم افزار افراد می توانند با یک کلیک بهترین سهام بنیادی بازار را در آن روز مشاهده نمایند. نکته بسیار مهم در نرم افزارهای تحلیل بنیادی این است که تحلیل بنیادی به منظور ارائه سیگنال خرید نمی باشد.

برای خرید یک سهم نیاز است ابتدا فرد تحلیل بنیادی انجام دهد و بعد از آن با استفاده از تحلیل تکنیکال زمان ورود مناسب به سهم خوب را مشخص نماید. در ادامه به بررسی یکی از شرکتهای بازار بورس ایران می پردازیم.

درباره  شرکت توسعه خدمات دريايي و بندري سينا (حسینا)

شركت بنياد بارانداز (توسعه خدمات دريايي و بندري سينا) در سال ۱۳۶۶ تاسيس و تحت شماره ۶۹۴۲۵ اداره ثبت شركتها ثبت
و فعاليت عملياتي خود را از ابتداي سال۱۳۶۷ آغاز نمود.
در طي سالهاي ۱۳۷۵تا ۱۳۷۸ توانست عليرغم فراز و نشيب هاي بسيار در سالهاي مذكور با افزايش سهم بازار خود و كسب سود بيشتر و
پوشش زيان سنواتي، جايگاه خود را در بين رقبا به عنوان يك شركت مقتدر تثبيت و سهم خود از بازار تخليه و بارگيري را به ميزان قابل توجهي افزايش دهد.
بطوريکه از نيمه دوم سال ۱۳۸۲ موفق به عقد چهار فقره قرارداد با ادارات کل بنادر و کشتيراني استان هاي مازندران، خوزستان و بوشهر، هر يک به مدت ۱۰ سال در خصوص ارائه خدمات در ترمينال بنادر بوشهر و نوشهر و ترمينال شماره ۳ و ترمينال صادرات در بندر امام خميني (ره) گرديد.

 استراتژی روند سودآوری TTMدر تحلیل بنیادی حسینا

 استراتژی روند سودآوری TTMدر تحلیل بنیادی حسینا

مقاله کوتاه و کاربردی استراتژی روند سودآوری + توضیحات تکمیلی

همان طور که از نمودار روند سودآوری شرکت حسینا مشخص است این شرکت تولید زیان ندارد و در حال صعود نیز می باشد.
و مبلغ سود این شرکت در دوره آخر فقط رشد بیشتر از ۷ درصدی را نسبت به دوره قبل نشان میدهد .
بنابراین شرکت حسینا تنها یکی از  شروط  لازم برای تایید و برتری استراتژی روند سودآوری را دارا می باشد.
در نرم افزار تحلیل بنیادی دایره طلایی سهام روند سودآوری تمامی شرکتها وجود دارد.

سرمایه گذار می تواند شرکتهایی که تولید زیان دارند را مشاهده کنند و از خرید آنها امتناع کنند.
همچنین شرکتهایی که سود ده هستند و روندسودآوری در نرم افزار دایره طلایی سهام کاملا مشخص هستند.
لازم به ذکر است استراتژی روند سودآوری TTM در نرم افزار دایره طلایی سهام به صورت فیلتر بنیادی آورده شده است که کاربر می تواند سهامی که دارای شرایط روند سودآوری باشند را غربالگری نماید.

دانلودنرم افزار دایره طلایی سهام با۴۸ ساعت تست رایگان

استراتژی کانسلیم در تحلیل بنیادی حسینا

استراتژی کانسلیم در تحلیل بنیادی حسینا

مقاله کوتاه و کاربردی استراتژی کانسلیم + توضیحات تکمیلی

همان طور که در جدول کانسلیم شرکت حسینا مشاهده می کنید، سود گزارش شده آخرین دوره این شرکت رشد ۳۸  درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته رسیده و سود این شرکت عدد ۴۰۱٫۰۰۸ میلیون ریالی را در سه ماهه اول سال ۹۹ نشان می دهد که کمتر از حد نصاب لازم است پس نماد حسینا از نظر استراتژی کانسلیم شرایط لازم برای عبور از این استراتژی را ندارد .
شرط دوم این استراتژی برای این شرکت بررسی نمی شود زیرا این شرکت اولین شرط که تایید این استراتژی است را کسب نکرده است لذا میتوان گفت شرکت حسینا از استراتژی کانسلیم عبور نمی کند .

استراتژی توان تعدیل در تحلیل بنیادی حسینا

استراتژی توان تعدیل در تحلیل بنیادی حسینا

بررسی میزان تولیدات شرکت بر عهده ی استراتژی توان تعدیل در نرم افزار دایره طلایی سهام می باشد.
استراتژی توان تعدیل به بررسی میزان تولید و فروش شرکتها می پردازد و به منظور پیش بینی تقریبی  روند سودآوری شرکتها  در گزارشهای فصلی پیش رو به کار برده می شود.
در این استراتژی کاربر می تواند به بررسی میزان فروش، نرخ فروش، میزان تولید و فروش کل شرکت بپردازد.
تمامی این اعداد به صورت نمودارهای گرافیکی و قابل فهم برای تمامی کاربران نمایش داده می شودتا درک بهتری از وضعیت بنیادی شرکت برای افراد حاصل شود. لازم به ذکر است استراتژی توان تعدیل در نرم افزار دایره طلایی سهام به صورت فیلتر بنیادی آورده شده است که کاربر می تواند سهامی که دارای شرایط توان تعدیل باشند را غربالگری نماید.

تایید و برتری استراتژی توان تعدیل در تحلیل بنیادی حسینا

این استراتژی ۳ بند دارد که به معرفی آنها و همچنین سهم مد نظر می پردازیم:
شرایط استراتژی توان تعدیل به این شرح می باشد:
۱ –  شرکت باید میانگین فروش کل محصولاتش در فصل جاری حداقل ۴۰ درصد بیشتر از میانگین فروش کل محصولات در فصل مشابه سال قبل باشد.

همان طور که در نمودار بالا مشاهده می کنید میانگین گیری از مجموع سود ساخته شده شرکت در فصل تابستان ۹۹ ( ستون های زرد رنگ) نسبت به مجموع سود ساخته شده در دوره مشابه در تابستان ۹۸(ستون های سبز ) بیانگر این است که شرکت حسینا توانسته است ۵۲ درصد رشد بیشتری نسبت به فصل مشابه سال قبل خود در فروش کل محصولات داشته باشد که بیشتر از حد نصاب لازم است .

بنابراین شرکت حسینا از این فیلتر استراتژی توان تعدیل عبور می کند.
فروش کل ماهیانه این شرکت که در تازه ترین گزارش آن در سامانه کدال ثبت شده است نیز بهترین و بالاترین میزان فروش در طول ادوار گذشته این شرکت است و رکورد مناسبی در فروش ماهیانه خود ثبت نموده است .
همچنین رشد میزان فروش تجمیعی شرکت حسینا نیز روند رو به رشد و مطلوبی را طی می کند و در طول سال ۹۹ همواره در تمامی ماه های سال تاکنون موفق به افزایش میزان فروش خود شده است .

دانلودنرم افزار دایره طلایی سهام با۴۸ ساعت تست رایگان

محصول استراتژیک در تحلیل بنیادی حسینا

محصول استراتژیک در تحلیل بنیادی حسینا

هر شرکتی محصولات مختلفی تولید می کند.
محصولی که بیشترین میزان مبلغ فروش کل را از ابتدای سال مالی تا آخرین گزارش ارائه شده داشته باشد محصول استراتژیک شرکت محسوب می شود.
در این مقاله ما تنها محصول استراتژیک شرکت را مورد ارزیابی قرار می دهیم و برای بررسی دقیق تر نیاز است که کاربر به بررسی تمامی محصولات شرکت بپردازد.
همان طورکه در نمودار بالا مشاهده می کنید (کانتینر THC) محصول استراتژیک  شرکت توسعه خدمات دريايي و بندري سينا با نماد حسینا  می باشد زیرا نزدیک به ۶۷ درصد محصولات تولیدی شرکت از این محصول است .
در ادامه به بررسی این محصول می پردازیم.

مبلغ فروش محصول استراتژیک در تحلیل بنیادی حسینا

مبلغ فروش محصول استراتژیک در تحلیل بنیادی حسینا

شرکت حسینا بسته به نوع فعالیتی که دارد ، جزء شرکتهای تولیدی نیست و محصولات تولیدی ندارد . لذا محاسبه نرخ و میزان فروش در این شرکت امکان پذیر نمیباشد .

بررسی مبلغ فروش شرکت یکی دیگر از تحلیل های نرم افزار دایره طلایی سهام و یکی از ویژگی های استراتژی توان تعدیل می باشد.به این استراتژی، استراتژی رونق و رکود هم گفته می شود.

در واقع با استفاده از این استراتژی در تحلیل بنیادی سهام می توانیم متوجه بشویم که شرکت در فروش این محصول در دوران رونق به سر می برد یا فروش محصول با مشکل مواجه شده است و دوران رکود فروش محصول می باشد.

شرط تایید شدن شرکتها در این استراتژی به این شرح می باشد:

شرکت باید بتواند میانگین مبلغ فروش محصولاتش در فصل جاری از میانگین مبلغ فروش محصولات در فصل گذشته بیشتر باشد.

همان طور که در نمودار بالا مشاهده می کنید شرکت حسینا در شهریور ماه سال ۹۹ نسبت به تمامی ادوار گذشته فعالیت خود عملکرد بهتری در میزان فروش محصول استراتژیک خود دارد و میانگین مبلغ فروش بیشتری در فصل جاری نسبت به فصل مشابه سال قبل داشته است بنابراین ازاین فیلترعبورمی کند.

دانلودنرم افزار دایره طلایی سهام با۴۸ ساعت تست رایگان

نمودار عملکرد حقیقی و حقوقی سهام در تحلیل بنیادی حسینا

نمودار عملکرد حقیقی و حقوقی سهام در تحلیل بنیادی حسینا

عملکرد حقیقی و حقوقی یکی از مباحث روانشناسی بازار می باشد.
با استفاده از این نمودار می توانیم بفهمیم که قیمت سهم به حقیقی ها وابستگی بیشتری دارد یا به حقوقی ها.
در واقع می توان تغییر سهامداران حقیقی یا حقوقی را مشاهده کنیم و این نکته را دریابیم که قیمت این سهم به حقیقی ها وابستگی بیشتری دارد یا به حقوقی ها و یا به هیچ گروهی وابستگی ندارد

قابل ذکر است در نرم افزار دایره طلایی سهام می توانید وزن خرید و وزن فروش سهامدار حقیقی را در این قسمت مشاهده نمایید.همانطور که در نموداربالا مشاهده می کنید شرکت حسینا همبستگی متوسطی دارد.

نمودار تطبیقی قیمت و روند سودآوری در تحلیل بنیادی حسینا

نمودار تطبیقی قیمت و روند سودآوری در تحلیل بنیادی حسینا

درنمودار تطبیقی به بررسی تطبیق قیمت با روند سودآوری و شاخص کل و شاخص صنعت می پردازیم.
در واقع به دنبال این هستیم که متوجه شویم که در گذشته وقتی شرکت گزارش فصلی خوب یا بدی ارائه داده است،قیمت آن سهم به این گزارش خوب یا بد واکنشی نشان داده است یا خیر.
اگر شرکت در گذشته به روند سودآوری خود وابستگی داشته باشد می توان احتمال داد  که اگر شرکت گزارش خوبی ارائه کند قیمت آن سهم هم در بلند مدت افزایش پیدا می کند.

همان‌طور که درنمودار تطبیقی قیمت و روند سودآوری TTM شرکت توسعه خدمات دريايي و بندري سينا با نماد حسینا مشاهده می کنید در بلند مدت وابستگی به گزارش داشته است.
نکته: در این مقاله برای خلاصه سازی تنها قیمت را با روند سودآوری مقایسه کردیم. شما می توانید در نرم افزار دایره طلایی سهام برای تحلیل بنیادی سهام، علاوه بر روند سودآوری، قیمت را با شاخص کل،شاخص هم وزن و شاخص صنعت بررسی کنید.

دانلودنرم افزار دایره طلایی سهام با۴۸ ساعت تست رایگان

نمودار قیمت در تحلیل تکنیکال حسینا

نمودار قیمت در تحلیل تکنیکال حسینا

همان طور که در روند قیمت سهم حسینا مشاهده می کنید بدون روند و در کانال رنج می باشد.
نکته: حسینا بنیاد ضعیف دارد و بدون روند و در کانال رنج می باشد.

نتیجه‌ گیری

شرکت توسعه خدمات دريايي و بندري سينا با توانایی بالا در عرصه (حمل ونقل، انبارداري و ارتباطات ) کشوراست.
اگرتصمیم به سرمایه‌گذاری درسهم حسینا را دارید، بدون روند و در کانال رنج می باشد.
ازنظر تحلیل بنیادی، سهم حسینا ‌ازهفت فیلتر تحلیل بنیادی سهام (TTM ،کانسلیم وتوان تعدیل) از سه فیلتر عبورکرده است ولی به این نکته نوجه داشته باشید که درصد انطباق مولفه های تحلیل بنیادی در این شرکت کمب کمتر از حداقل لازم است و می توانید آن را با بنیاد متوسط درنظر بگیرید .
همچنان این موضوع راهم باید درنظرداشت که در گزارش ماه آینده در تحلیل بنیادی سهم حسینا چه روندی داشته باشد.

اگربنیادسهم برای شما اهمیت خاصی دارد، با اطلاع از بنیاد ضعیف سهم حسینا در تحلیل بنیادی دایره طلایی سهام با استفاده ازاستراتژی های تحلیل تکنیکال روی سهم (حسینا) می توانید سرمایه‌گذاری کنید.
شما برای اینکه این سهم را به صورت کامل بررسی کنید و علاوه بر تحلیل های فوق موارد دیگر تحلیل بنیادی را مشاهده کنید،می توانید از نرم افزار دایره طلایی  سهام استفاده کنید.
این تحلیل بنیادی درتاریخ ۱۳۹۹/۷/۲۰ انجام‌گرفته است وهرلحظه با ارائه گزارش جدید شرکت قابل‌تغییراست.

درباره نرم افزار دایره طلایی سهام

تحلیل بنیادی یکی از اصول بسیار مهم بازار سرمایه می باشد.
به علت پیچیده بودن مفاهیم بنیادی کمتر فردی  به سمت سهام با بنیادی خوب می رود.
ساده سازی مفاهیم بنیادی بورس هدف اصلی نرم افزارتحلیل بنیادی دایره طلایی سهام می باشد.
نرم افزار دایره طلایی سهام به معرفی و شناسایی بهترین سهام بنیادی می پردازد.
هدف از ساخت این نرم افزار  کمک به سهامداران در راستای بهبود معاملات و بررسی و شفاف شدن وضعیت شرکت های می باشد.
این نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که بدون نیاز به فراگیری مباحث پیچیده ی تحلیل بنیادی،فرد از وضعیت شرکت از لحاظ بنیادی آکاهی کسب می کند.

نرم افزار دایره طلایی سهام با ۴ فیلتر قدرتمند بنیادی تمامی سهام سرمایه گذاری ها، بیمه ها و بانک ها را از لحاظ بنیادی
بررسی و غربالگری می کند و بهترین سهام بنیادی در هر تاریخ را به سهامدار معرفی می کند.
همچنین می توانید تمامی سهام بازار ایران را از لحاظ بنیادی که دارای توان تعدیل می باشد را با ۷ فیلتر قدرتمند بررسی و غربالگری کنید.این نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که نیاز به اطلاعات بسیار پیچیده از تحلیل بنیادی ندارید.
تمامی افراد می توانند از این نرم افزار استفاده کنند.

توجه داشته باشید که تحلیل بنیادی به عنوان سیگنال خرید سهم نمی باشد و هدف از تحلیل بنیادی صرفا بررسی وضعیت شرکت از لحاظ سودآوری و تولید و فروش شرکت می باشد.تحلیل بنیادی امری بلند مدت است و در بلند مدت تاثیر خود را بر سهام می گذارد.برای خرید یک سهم علاوه بر تحلیل بنیادی نیاز به تحلیل تکنیکال و رفتارشناسی بازار دارید و همواره به یاد داشته باشید که تحلیل بنیادی به عنوان سیگنال خرید نمی باشد.

می توانید مقالات آموزش بورس رایگان را در بلاگ کالج تی بورس بخوانید.

 

نویسنده: امیرحسین قربان زاده

موفق و پرسود باشید

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا