نرم افزار دایره طلایی سهام

تحلیل بنیادی شپلی ۱۳۹۸/۱۲/۰۷

تحلیل بنیادی سهم شپلی‌ (شرکت پلی اکریل ایران) با استفاده از نرم‌افزار دایره طلایی سهامدانلودنرم افزار دایره طلایی سهام با۴۸ ساعت تست رایگان

تحلیل بنیادی سهم شپلی‌ (شرکت پلی اکریل ایران) با استفاده از نرم‌افزار دایره طلایی سهام
مقدمه
چرا تحلیل بنیادی مهم است؟
تحلیل بنیادی یا همان تحلیل فاندامنتال یکی از مباحث بسیار مهم قبل از خرید هر سهم می باشد.
لازم است سرمایه گذار، قبل از خرید سهم به بررسی وضعیت بنیادی شرکت بپردازد.
تجربه نشان داده است در بلند مدت شرکت هایی با بنیاد خوب رشد بسیار بیشتری را نسبت به شرکت هایی که بنیاد ضعیفی دارند داشته اند.با این حساب چرا افراد به سمت تحلیل بنیادی نمی روند و اکثرا دنبال سیگنال خرید می گردند؟
با توجه به پیچیده بودن مباحث بنیادی و وقت گیر بودن این نوع تحلیل اکثر افراد از انجام این نوع تحلیل صرف نظر می کنند.
شرکت ارتباطات دایره طلائی ایرانیان با اشراف بر این موارد اقدام به ساخت نرم افزار دایره طلایی سهام نموده است که تحلیل بنیادی را با استفاده از نمودارها و اشکال ساده بسیار آسان نموده است.
این نرم افزار با ارائه استراتژی هایی که بیشترین تاثیر را بر بازار تورمی ایران دارند سعی نموده است با کمک به سرمایه گذاران قدمی در راه آموزش و کمک به سهامداران برای سود بیشتر بر دارد.
در ادامه به بررسی یکی از شرکت های بورسی با استفاده از نرم افزار دایره طلایی سهام می پردازیم.

درباره شرکت پلی اکریل ایران (شپلی) 


شرکت پلی اکریل ایران سال ۱۳۵۳ با مشارکت بخش خصوصی و تعدادی از بانک‌های تخصصی ایرانی و یک شرکت خارجی تأسیس شد و در سال ۵۷ به بهره‌برداری رسید. بهره‌برداری از کارخانه‌های پلی‌استر و آکریلیک در مهروموم‌های ۱۳۵۷ و ۱۳۶۰ آغاز شد. در سال ۱۳۷۹ در راستای طرح‌های توسعه شرکت، از کارخانه آکریلیک ۲ بهره‌برداری شد. شرکت پلی اکریل ایران دارای ۱۰ شرکت اقماری است. مهم‌ترین تولیدات شرکت پلی اکریل ایران الیاف آکریلیک، نخ و الیاف پلی‌استر است و تولیدات آن به‌عنوان مواد اولیه در شرکت‌های نساجی و تولید پتو و فرش که دستکم ۴۰۰ واحد کوچک و بزرگ را شامل می‌شود مورداستفاده قرار می‌گیرد. این واحد تولیدی اوایل سال ۱۳۹۵ با برخی مشکلات مدیریتی و ناتوانی در پرداخت حقوق کارگران روبرو شد. با درخواست استاندار اصفهان و موافقت وزیران محترم صنعت معدن و تجارت و تعاون کار و رفاه اجتماعی، کارخانه پلی اکریل ایران در تاریخ ۱۳۹۵/۵/۱۹ تحت پوشش هیئت حمایت از صنایع قرار گرفت و این هیئت نیز به‌منظور تسریع در اجرای عملیات احیاء فرایند تولید، سریعاً اعضای هیئت اجرایی کارخانه را منصوب کرد.

استراتژی TTMدر تحلیل بنیادی شپلی

استراتژی TTMدر تحلیل بنیادی شپلی
در استراتژی روند سودآوری TTM در تحلیل بنیادی، شرکت باید در آخرین گزارش ارائه شده اش از دو گزارش قبلی سود بیشتری را ساخته باشد و همچنین در گزارش آخر حداقل ده درصد نسبت به گزارش ماقبل آخر سود بیشتری را ساخته باشد و همچنین در زیان نباشد. همان طور که از نمودار روند سودآوری شرکت شپلی مشخص است این شرکت در حال تولید زیان می باشد و فقط توانسته است زیان خود را کم کند.بنابراین شرکت شپلی در تحلیل بنیادی روند سودآوری، هیچ یک از شرایط روند سودآوری را ندارد.

استراتژی کانسلیم در تحلیل بنیادی شپلی

استراتژی کانسلیم در تحلیل بنیادی شپلی
کانسلیم یکی از مباحث بسیار پر کاربرد در تحلیل بنیادی سهام می باشد.خصوصا در بازار تورمی ایران، تحلیل کانسلیم می تواند شرکتهایی که رشد بیشتری از تورم سالیانه کشور دارند را مشخص کند.بر این مبنا شرکت ها باید بتوانند در دو گزارش آخر خود درصد سود بیشتری نسبت به سال گذشته ساخته باشند.این عدد متغیر است ولی با توجه به تورم موجود در کشور این عدد را ۴۰ درصد در نظر گرفته ایم.همچنین شرکتی در استراتژی کانسلیم برتر است که سود ساخته شده در آخرین گزارش ارائه شده، اولین یا دومین سود عالی در یک سال اخیر باشد.خب همان طور که از جدول کانسلیم شرکت شپلی مشاهده می کنید، شپلی به دلیل اینکه در حال تولید زیان می باشد هیچ یک از شرایط کانسلیم را ندارد.

دانلودنرم افزار دایره طلایی سهام با۴۸ ساعت تست رایگان

استراتژی توان تعدیل در تحلیل بنیادی شپلی‌

استراتژی توان تعدیل در تحلیل بنیادی شپلی‌
استراتژی توان تعدیل یا همان بررسی میزان فروش ماهیانه شرکتها و بررسی محصولات تولید شده شرکت در بررسی تحلیل بنیادی، مهمترین بخش تحلیل بنیادی می باشد.زیرا مستقیما با محصولات تولید شده شرکت روبرو هستیم و در واقع می توانیم گزارش فصلی بعدی شرکت را با استراتژی توان تعدیل پیش بینی کنیم.بر این مبنا شرکت باید میانگین فروش کل محصولاتش در فصل جاری حداقل ۴۰ درصد بیشتر از میانگین فروش کل محصولات در فصل مشابه سال قبل باشد.همان طور که در نمودار بالا مشاهده می کنید شپلی نتوانسته است ۴۰ درصد رشد بیشتری نسبت به فصل مشابه سال قبل خود در فروش کل محصولات داشته باشد.بنابراین شرکت شپلی از این فیلتر استراتژی توان تعدیل عبورنمی کند.

محصول استراتژیک در تحلیل بنیادی شپلی‌

محصول استراتژیک در تحلیل بنیادی شپلی‌
هر شرکتی محصولات مختلفی تولید و عرضه می کند که بررسی این محصولات بسیار حائز اهمیت می باشد.در این مقاله تنها محصول استراتژیک شرکت را مورد بررسی قرار می دهیم.محصول استراتژیک شرکت، محصولی است که بیشترین درصد تولید شرکت را در بر می گیرد.لازم به ذکر است برای بررسی دقیق هر شرکت نیاز است تمامی محصولات شرکت را مورد بررسی قرار داد.همان طورکه در نمودار بالا مشاهده می کنید(الیاف و نوار پلی استر)محصول استراتژیک شرکت شپلی می باشد.در ادامه به بررسی این محصول می پردازیم.

دانلودنرم افزار دایره طلایی سهام با۴۸ ساعت تست رایگان

نرخ فروش محصول استراتژیک در تحلیل بنیادی شپلی‌

نرخ فروش محصول استراتژیک در تحلیل بنیادی شپلی‌
بررسی نرخ فروش محصولات شرکت یکی از مباحث بسیار مهم در تحلیل بنیادی می باشد.با بررسی این نمودار می توان متوجه شد که شرکت محصول خود را به چه قیمتی به فروش می رساند.طبیعتا اگر شرکتی محصولاتش را نسبت به فصل گذشته با قیمت بیشتری بفروشد در سود خالص شرکت تاثیر گذار خواهد بود.بر همین مبنا هر شرکتی باید بتواند میانگین نرخ فروش محصولاتش در فصل جاری از میانگین نرخ فروش محصولات در فصل گذشته بیشتر باشد.همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید در فصل جاری، شرکت شپلی محصول(الیاف و نوار پلی استر)میانگین نرخ فروش بیشتری را نسبت به فصل گذشته داشته است. ولی به دلیل اینکه از فیلترتوان تعدیل عبورنکرده است این برتری محاسبه نمی شود.

میزان فروش محصول استراتژیک در تحلیل بنیادی شپلی

میزان فروش محصول استراتژیک در تحلیل بنیادی شپلی
این استراتژی که به آن استراتژی رونق و رکود هم گفته می شود به این اصل می پردازد که میانگین فروش محصول استراتژیک شرکت در فصل جاری باید حداقل۱۰درصد بیشتر از فصل مشابه سال قبل باشد.در واقع با استفاده از این استراتژی در تحلیل بنیادی سهام می توانیم متوجه بشویم که شرکت در فروش این محصول در دوران رونق به سر می برد یا فروش محصول با مشکل مواجه شده است و دوران رکود فروش محصول می باشد.همان طور که در نمودار بالا مشاهده می کنید این محصول رشد بیشتری در فصل جاری نسبت به فصل گذشته سال قبل داشته است. ولی به دلیل اینکه از فیلترتوان تعدیل عبورنکرده است این برتری محاسبه نمی شود.

دانلودنرم افزار دایره طلایی سهام با۴۸ ساعت تست رایگان

نمودار عملکرد حقیقی و حقوقی سهام در تحلیل بنیادی شپلی‌

نمودار عملکرد حقیقی و حقوقی سهام در تحلیل بنیادی شپلی‌
نمودار حقیقی و حقوقی یکی از مباحث روانشناسی بازار می باشد.با استفاده از این نمودار می توانیم بفهمیم که قیمت سهم به حقیقی ها وابستگی بیشتری دارد یا به حقوقی ها.در واقع می توان تغییر سهامداران حقیقی یا حقوقی را مشاهده کنیم و این نکته را دریابیم که قیمت این سهم به حقیقی ها وابستگی بیشتری دارد یا به حقوقی ها و یا به هیچ گروهی وابستگی ندارد.همانطور که از نموداربالا مشاهده می کنید شرکت پلی اکریل ایران همبستگی متوسطی دارد.

نمودار تطبیقی قیمت و روند سودآوری درتحلیل بنیادی شپلی

نمودار تطبیقی قیمت و روند سودآوری درتحلیل بنیادی شپلی
درنمودار تطبیقی به بررسی تطبیق قیمت با روند سودآوری و شاخص کل و شاخص صنعت می پردازیم.در واقع به دنبال این هستیم که متوجه شویم که در گذشته وقتی شرکت گزارش فصلی خوب یا بدی ارائه داده است،قیمت آن سهم به این گزارش خوب یا بد واکنشی نشان داده است یا خیر.اگر شرکت در گذشته به روند سودآوری خود وابستگی داشته باشد می توان احتمال داد  که اگر شرکت گزارش خوبیارائه کند قیمت آن سهم هم در بلند مدت افزایش پیدا می کند.همان‌طور که دنمودار تطبیقی قیمت و روند سودآوری TTMشرکت پلی اکریل ایران با نماد شپلی مشاهده می‌کنید دربلند مدت وابستگی به گزارش داشته است.

دانلودنرم افزار دایره طلایی سهام با۴۸ ساعت تست رایگان

نکته: در این مقاله برای خلاصه سازی تنها قیمت را با روند سودآوری مقایسه کردیم.
شما می توانید در نرم افزار دایره طلایی سهام علاوه بر روند سودآوری، قیمت را با شاخص کل،
شاخص هم وزن و شاخص صعنت بررسی کنید.

نمودار قیمت در تحلیل تکنیکال شپلی

نمودار قیمت در تحلیل تکنیکال شپلی
همان طور که در روند قیمت سهم شپلی‌ مشاهده می کنید این شرکت درحال رنج قیمتی است.
نکته:
شپلی‌ بنیاد ضعیفی دارد و درحال رنج قیمتی است.
نتیجه‌ گیری:
شرکت پلی اکریل ایران با توانایی بالا در عرصه (پلی‌استر و آکریلیک) کشور است.
اگرتصمیم به سرمایه‌گذاری درسهم شپلی‌ را دارید، درحال رنج قیمتی است.ازنظر تحلیل بنیادی، سهم شپلی‌ ازهفت فیلتر تحلیل بنیادی سهام( TTM،کانسلیم وتوان تعدیل) ازهیچ فیلتری عبورنکرده است.همچنان این موضوع راهم باید درنظرداشت که در گزارش ماه آینده در تحلیل بنیادی سهم شپلی‌ چه روندی داشته باشد.اگربنیادسهم برای شما اهمیت خاصی ندارد، با اطلاع از بنیاد ضعیف سهم شپلی‌ در تحلیل بنیادی دایره طلایی سهام با استفاده ازاستراتژی های تحلیل تکنیکال روی سهم (شپلی‌) می توانید سرمایه‌گذاری کنید.شما برای اینکه این سهم را به صورت کامل بررسی کنید و علاوه بر تحلیل های فوق موارد دیگر تحلیل بنیادی را مشاهده کنید،می توانید از نرم افزار دایره طلایی  سهام استفاده کنید.این تحلیل بنیادی درتاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۷انجام‌گرفته است وهرلحظه با ارائه گزارش جدید شرکت قابل‌تغییراست.

دانلودنرم افزار دایره طلایی سهام با۴۸ ساعت تست رایگان

درباره نرم افزار دایره طلایی سهام

نرم افزار دایره طلایی سهام به معرفی و شناسایی بهترین سهام بنیادی می پردازد.
هدف از ساخت این نرم افزار کمک به سهامداران در راستای بهبود معاملات و بررسی
و شفاف شدن وضعیت شرکت های می باشد.این نرم افزار به گونه ای طراحی شده
است که بدون نیاز به فراگیری مباحث پیچیده ی تحلیل بنیادی، فرد از وضعیت شرکت از
لحاظ بنیادی آکاهی کسب می کند.نرم افزار دایره طلایی سهام با ۴ فیلتر قدرتمند بنیادی
تمامی سهام سرمایه گذاری ها، بیمه ها و بانک ها را از لحاظ بنیادی بررسی می کندو
بهترین سهام بنیادی در هر تاریخ را به سهامدار معرفی می کند.
همچنین می توانید تمامی سهام بازار ایران را از لحاظ بنیادی که دارای توان تعدیل می باشد
را با ۷ فیلتر قدرتمند بررسی و تحلیل کنید.این نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که نیاز به اطلاعات بسیار پیچیده از تحلیل بنیادی ندارید.
تمامی افراد می توانند از این نرم افزار استفاده کنند.هدف تیم نرم افزاری دایره طلایی سهام
ساده سازی مفاهیم بنیادی برای تمامی معامله گران بازار بورس می باشد.در نرم‌افزار دایره طلایی
سهام می‌توانید به‌صورت کامل تحلیل بنیادی سهم شپلی‌ و تمامی شرکت‌های بازار بورس،
فرابورس و بازار پایه را مشاهده و بهترین‌های بازار را در هر زمان مشاهده کنید.

نویسنده: محسن ابراهیم زاده

4 در مورد “تحلیل بنیادی شپلی ۱۳۹۸/۱۲/۰۷”

 1. سلام
  آیا توسط نرم افزار دایره طلایی می تونیم با استفاده از حاشیه سود قیمت سود را در ۳ یا ۶ ماه آینده محاسبه کنیم.
  آیا این نرم افزار پیش بینی از آینده را به ما می دهد یا فقط وضعیت گذشته تا حال حاضر شرکت را بررسی می کند.
  ممنون

  1. باسلام واحترام سال جدید بر شما مبارک
   لطفا به سایت نرم افزاردایره طلایی سهام مراجعه کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا