تحلیل بنیادی کفرآور 1399/07/26

دسته بندی :تحلیل بنیادی 17 اکتبر 2020 مدیر سایت 1260

تحلیل بنیادی سهم کفرآور (شرکت فرآورده های سیمان شرق) با استفاده از نرم‌افزار دایره طلایی سهام

تحلیل بنیادی سهم کفرآور

دانلودنرم افزار دایره طلایی سهام با۴۸ ساعت تست رایگان

مقدمه

تحلیل بنیادی چیست؟

تحلیل بنیادی یکی از موارد بسیار مهمی است که سرمایه گذاران قبل از خرید سهم باید از وضعیت بنیادی شرکت آگاه شوند.
موارد بسیار زیادی در تحلیل بنیادی وجود دارد اما نکته بسیار مهم این است که آیا تحلیل بنیادی که انجام می شود با وضعیت سرمایه گذاری فرد یعنی سرمایه گذاری کوتاه مدت و یا بلند مدت همخوانی دارد یا خیر.

بعضی از موارد تحلیل بنیادی بلند مدت است و بعضی دیگر در کوتاه مدت تاثیرش در شرکت ظاهر می شود.به طور مثال خیلی از افراد به دنبال پیدا کردن ارزش ذاتی سهام شرکت ها می باشد. اما ارزش ذاتی امری بلند مدت است و تاثیرش بعد از چند سال و
با صبر زیاد حاصل می شود. شرکتهای بورس موظف هستند گزارش های ماهانه از وضعیت فروش، میزان تولید، نرخ فروش و مقدار تولید و فروش خود ارائه کنند. همچنین شرکتها گزارش های فصلی خود را که شامل ترازنامه، وضعیت سود و زیان و… است را موظف هستند هر سه ماه یک بار ارائه کنند.

نرم افزار تحلیل بنیادی دایره طلایی سهام

انجام تحلیل بنیادی و بررسی صورتهای مالی شرکتها امری زمان بر و پیچیده است.
نرم افزارهای تحلیل بنیادی زیادی وجود دارد که به بررسی وضعیت بنیادی شرکتها می پردازد.
نرم افزار تحلیل بنیادی دایره طلایی سهام، به منظور ساده سازی مفاهیم بنیادی  و در دسترس بودن تمامی اطلاعات بنیادی برای سرمایه گذاران ساخته شده است.همچنین در بخش دیگری از نرم افزار افراد می توانند با یک کلیک بهترین سهام بنیادی بازار را در آن روز مشاهده نمایند. نکته بسیار مهم در نرم افزارهای تحلیل بنیادی این است که تحلیل بنیادی به منظور ارائه سیگنال خرید نمی باشد.برای خرید یک سهم نیاز است ابتدا فرد تحلیل بنیادی انجام دهد و بعد از آن با استفاده از تحلیل تکنیکال زمان ورود مناسب به سهم خوب را مشخص نماید. در ادامه به بررسی یکی از شرکتهای بازار بورس ایران می پردازیم.

درباره  شرکت فرآورده های سیمان شرق (کفرآور)

شرکت فرآورده های سیمان شرق در تاریخ 1382/12/25 به صورت (سهامی عام) تاسیس شده است.
موضوع فعالیت شرکت فرآورده های سیمان شرق طبق ماده 3 اساسنامه عبارت از تهیه و تولید انواع فرآورده های بتنی و سیمانی ، اکتشاف ، استخراج و بهره برداری و انجام کلیه معاملات بازرگانی که به موضوع شرکت مربوط باشد و نیز مشارکت با شرکت های صنعتی و کلیه معادن در حدود موضوع شرکت می باشد.

شركت فرآورده های سیمان شرق با بهره گيري نیروهای کارآمد داخلی خود در حال توسعه روز افزون مي باشد كه با توجه به افزايش سهم شركت در بازار عرضه و تقاضا و وجود امكانات و تجهيزات پيشرفته آزمايشگاهي و توليد ، موفق به افزايش توليد ، کسب سهم بیشتری از بازارهای داخلي و خارجي و همچنین رشد نقدينگي شركت شده است.

 استراتژی روند سودآوری TTM در تحلیل بنیادی کفرآور

 استراتژی روند سودآوری TTM در تحلیل بنیادی کفرآور

همان طور که از نمودار روند سودآوری شرکت کفرآور مشخص است این شرکت در دو دوره آخر تا دوره مورد بررسی مثبت و در حال صعود نیز می باشد.
و مبلغ سود این شرکت در دوره آخر رشد بیشتر از 450 درصدی را نسبت به دوره قبل نشان میدهد .
بنابراین شرکت کفرآور تمامی  شروط  لازم برای تایید و برتری استراتژی روند سودآوری را دارا می باشد.
نکته موجود در این بخش از تحلیل این است که استراتژی روند سود آوری شرکت ها با فرمول خاصی محاسبه می شود که می توانید شرح کامل آن را در مقاله آموزشی استراتژی روند سود آوری مطالعه کنید .

مقاله کوتاه و کاربردی استراتژی روند سودآوری + توضیحات تکمیلی

در نرم افزار تحلیل بنیادی دایره طلایی سهام روند سودآوری تمامی شرکتها وجود دارد.
سرمایه گذار می تواند شرکتهایی که تولید زیان دارند را مشاهده کنند و از خرید آنها امتناع کنند.
همچنین شرکتهایی که سود ده هستند و روندسودآوری در نرم افزار دایره طلایی سهام کاملا مشخص هستند.
لازم به ذکر است استراتژی روند سودآوری TTM در نرم افزار دایره طلایی سهام به صورت فیلتر بنیادی آورده شده است که کاربر می تواند سهامی که دارای شرایط روند سودآوری باشند را غربالگری نماید.

استراتژی کانسلیم در تحلیل بنیادی کفرآور

استراتژی کانسلیم در تحلیل بنیادی کفرآور

همان طور که در جدول کانسلیم شرکت کفرآور مشاهده می کنید، سود گزارش شده آخرین دوره این شرکت رشد عالی 5606 درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته رسیده و سود این شرکت عدد 24.821 میلیون ریالی را در سه ماهه چهارم سال 99 نشان می دهد که بیشتر از حد نصاب لازم است پس نماد کفرآور از نظر استراتژی کانسلیم شرایط لازم برای عبور از این استراتژی را دارد .

نکته قابل توجه در این بخش از تحلیل این است که استراتژی کانسلیم شرکت ها با فرمول خاصی محاسبه می شود که می توانید شرح کامل آن را در مقاله آموزشی استراتژی روند سود آوری مطالعه کنید .

مقاله کوتاه و کاربردی استراتژی کانسلیم + توضیحات تکمیلی

استراتژی توان تعدیل در تحلیل بنیادی کفرآور

همان طور که می دانید این شرکت جزو شرکتهایی که فعالیت تولیدی دارند نیست و به همین دلیل استراتژی توان تعدیل و همینطور مولفه های این استراتژی مثل بررسی نرخ و میزان فروش در این شرکت بررسی نمی شود .

نکته این بخش از تحلیل این است که استراتژی توان تعدیل  شرکت ها با فرمول خاصی محاسبه می شود که می توانید شرح کامل آن را در مقاله آموزشی استراتژی روند سود آوری مطالعه کنید .

مقاله کوتاه و کاربردی استراتژی توان تعدیل + توضیحات تکمیلی

نمودار عملکرد حقیقی و حقوقی سهام در تحلیل بنیادی کفرآور

نمودار عملکرد حقیقی و حقوقی سهام در تحلیل بنیادی کفرآور

عملکرد حقیقی و حقوقی یکی از مباحث روانشناسی بازار می باشد.
با استفاده از این نمودار می توانیم بفهمیم که قیمت سهم به حقیقی ها وابستگی بیشتری دارد یا به حقوقی ها.
در واقع می توان تغییر سهامداران حقیقی یا حقوقی را مشاهده کنیم و این نکته را دریابیم که قیمت این سهم به حقیقی ها وابستگی بیشتری دارد یا به حقوقی ها و یا به هیچ گروهی وابستگی ندارد

قابل ذکر است در نرم افزار دایره طلایی سهام می توانید وزن خرید و وزن فروش سهامدار حقیقی را در این قسمت مشاهده نمایید.همانطور که در نموداربالا مشاهده می کنید شرکت کفرآور همبستگی قوی دارد.

دانلودنرم افزار دایره طلایی سهام با۴۸ ساعت تست رایگان

نمودار تطبیقی قیمت و روند سودآوری در تحلیل بنیادی کفرآور

نمودار تطبیقی قیمت و روند سودآوری در تحلیل بنیادی کفرآور

درنمودار تطبیقی به بررسی تطبیق قیمت با روند سودآوری و شاخص کل و شاخص صنعت می پردازیم.
در واقع به دنبال این هستیم که متوجه شویم که در گذشته وقتی شرکت گزارش فصلی خوب یا بدی ارائه داده است،قیمت آن سهم به این گزارش خوب یا بد واکنشی نشان داده است یا خیر.
اگر شرکت در گذشته به روند سودآوری خود وابستگی داشته باشد می توان احتمال داد  که اگر شرکت گزارش خوبی ارائه کند قیمت آن سهم هم در بلند مدت افزایش پیدا می کند.

همان‌طور که درنمودار تطبیقی قیمت و روند سودآوری TTM شرکت فرآورده های سیمان شرق با نماد کفرآور مشاهده می کنید در بلند مدت وابستگی به گزارش نداشته است.
نکته: در این مقاله برای خلاصه سازی تنها قیمت را با روند سودآوری مقایسه کردیم. شما می توانید در نرم افزار دایره طلایی سهام برای تحلیل بنیادی سهام، علاوه بر روند سودآوری، قیمت را با شاخص کل،شاخص هم وزن و شاخص صنعت بررسی کنید.

نمودار قیمت در تحلیل تکنیکال کفرآور

نمودار قیمت در تحلیل تکنیکال کفرآور

همان طور که در روند قیمت سهم کفرآور مشاهده می کنید دارای روند صعودی و در حال رشد می باشد.
نکته: کفرآور بنیاد قوی دارد و دارای روند صعودی و در حال رشد می باشد.

دانلودنرم افزار دایره طلایی سهام با۴۸ ساعت تست رایگان

نتیجه‌ گیری

در ابتدا لازم به ذکر است که گزارش فعالیت سه ماهه چهارم سال 99 شرکت کفرآور با توجه به سال مالی این شرکت که منتهی به 1399/05/31 است در قالب صورتهای مالی میان دوره ای در تاریخ 1399/07/19 در سامانه کدال درج شده و اطلاعات این مقاله تحلیلی را می توان به روز و دست اول تلقی نمود .

شرکت فرآورده های سیمان شرق با توانایی بالا در عرصه (سایر محصولات کانی غیر فلزی و در بازار پایه زرد فرابورس ) کشوراست.
ازنظر تحلیل بنیادی، سهم کفرآور ‌ازچهار فیلتر تحلیل بنیادی سهام (TTM و کانسلیم) از چهار فیلتر عبورکرده است همچنان این موضوع راهم باید درنظرداشت که در گزارش ماه آینده در تحلیل بنیادی سهم کفرآور چه روندی داشته باشد.

اگربنیادسهم برای شما اهمیت خاصی دارد، با اطلاع از بنیاد قوی سهم کفرآور در تحلیل بنیادی دایره طلایی سهام با استفاده ازاستراتژی های تحلیل تکنیکال روی سهم (کفرآور) می توانید سرمایه‌گذاری کنید.
شما برای اینکه این سهم را به صورت کامل بررسی کنید و علاوه بر تحلیل های فوق موارد دیگر تحلیل بنیادی را مشاهده کنید،می توانید از نرم افزار دایره طلایی  سهام استفاده کنید.
این تحلیل بنیادی درتاریخ 1399/7/26 انجام‌گرفته است وهرلحظه با ارائه گزارش جدید شرکت قابل‌تغییراست.

درباره نرم افزار دایره طلایی سهام

تحلیل بنیادی یکی از اصول بسیار مهم بازار سرمایه می باشد.
به علت پیچیده بودن مفاهیم بنیادی کمتر فردی  به سمت سهام با بنیادی خوب می رود.
ساده سازی مفاهیم بنیادی بورس هدف اصلی نرم افزارتحلیل بنیادی دایره طلایی سهام می باشد.
نرم افزار دایره طلایی سهام به معرفی و شناسایی بهترین سهام بنیادی می پردازد.
هدف از ساخت این نرم افزار  کمک به سهامداران در راستای بهبود معاملات و بررسی و شفاف شدن وضعیت شرکت های می باشد.
این نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که بدون نیاز به فراگیری مباحث پیچیده ی تحلیل بنیادی،فرد از وضعیت شرکت از لحاظ بنیادی آکاهی کسب می کند.

نرم افزار دایره طلایی سهام با ۴ فیلتر قدرتمند بنیادی تمامی سهام سرمایه گذاری ها، بیمه ها و بانک ها را از لحاظ بنیادی
بررسی و غربالگری می کند و بهترین سهام بنیادی در هر تاریخ را به سهامدار معرفی می کند.
همچنین می توانید تمامی سهام بازار ایران را از لحاظ بنیادی که دارای توان تعدیل می باشد را با ۷ فیلتر قدرتمند بررسی و غربالگری کنید.این نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که نیاز به اطلاعات بسیار پیچیده از تحلیل بنیادی ندارید.
تمامی افراد می توانند از این نرم افزار استفاده کنند.

توجه داشته باشید که تحلیل بنیادی به عنوان سیگنال خرید سهم نمی باشد و هدف از تحلیل بنیادی صرفا بررسی وضعیت شرکت از لحاظ سودآوری و تولید و فروش شرکت می باشد.تحلیل بنیادی امری بلند مدت است و در بلند مدت تاثیر خود را بر سهام می گذارد.برای خرید یک سهم علاوه بر تحلیل بنیادی نیاز به تحلیل تکنیکال و رفتارشناسی بازار دارید و همواره به یاد داشته باشید که تحلیل بنیادی به عنوان سیگنال خرید نمی باشد.

 

می توانید مقالات آموزش بورس رایگان را در بلاگ کالج تی بورس بخوانید.

 

نویسنده: امیرحسین قربان زاده

موفق و پرسود باشید

 

 

مطالب زیر را حتما بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: