نرم افزار دایره طلایی سهام

تحلیل بنیادی آخرین گزارش ماهانه شرکت حفاری (آبان ماه ۹۹) ۱۳۹۹/۰۹/۱۲

تحلیل بنیادی گزارش آبان ماه ۹۹ شرکت حفاری

 

دانلود نرم افزار دایره طلایی سهام با ۴۸ ساعت تست رایگان

تحلیل بنیادی گزارش آبان ماه ۹۹ شرکت حفاری

آخرین گزارش منتشر شده از شرکت حفاری شمال با نماد حفاری در تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ با عنوان گزارش فعالیت ماهیانه دوره ۱ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ در سامانه کدال درج گزدید و به شرح زیر است .

گزارش آبان ماه 99 شرکت حفاری

آخرین گزارش منتشر شده شرکت حفاری در سامانه کدال

 

 

از آنجایی که این گزارش حاوی اطلاعات تولید و فروش (ارائه خدمات) این شرکت در دوره مورد بررسی است لذا در قسمت استراتژی توان تعدیل در نرم افزار دایره طلایی سهام قابل تحلیل و بررسی است .

استراتژی های تحلیل بنیادی

در نرم افزار دایره طلایی سهام تمامی شرکتهای بورسی از طریق ۳ استراتژی تحلیل و بررسی می شوند و عبور از فیلتر های هریک از این استراتژی ها یک پله موفقیت شرکتها در عبور از فیلتر بنیادی و قرارگیری در زمره شرکتهای بنیادی خواهد بود .

استراتژی روند سودآوری شرکت حفاری

استراتژی روند سودآوری در تحلیل بنیادی شرکت حفاری

استراتژی روند سودآوری یا (TTM) از طریق تشکیل نموداری که در تصویر فوق مشاهده می کنید، درباره وضعیت این استراتژی در شرکت موردبررسی اظهار نظر می نماید . نمودار روند سودآوری شرکت حفاری شمال کاملا صعودی است و عدد TTM این شرکت در دوره سه ماهه دوم سال ۹۹ به میزان قابل توجهی نیز افزایش داشته است و از دو دوره گذشته خود نیز به میزان قابل قبولی بالاتر بوده است . با این وضعیت شرکت حفاری از فیلتر های مربوط به استراتژی روند سودآوری عبور کرده است .

استراتژی کانسلیم شرکت حفاری

استراتژی کانسلیم در تحلیل بنیادی شرکت حفاری

استراتژی کانسلیم با در نظر گرفتن سود خالص فصلی شرکت و مقایسه آن با دوره مشابه سال گذشته درباره وضعیت استراتژی کانسلیم شرکتهای بورسی اظهارنظر می نماید . در شرکت حفاری سود خالص دوره سه ماهه دوم سال ۹۹، بالغ بر ۱۰٫۱۹۷٫۷۰۷ میلیون ریال بوده است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل به میزان بیش از ۵۰۰% افزایش داشته است . همچنین این مبلغ سود در یکسال گذشته فعالیت این شرکت رتبه اول بهترین مبلغ سود فصلی را داشته است . بنابراین شرکت حفاری شمال از فیلترهای استراتژی کانسلیم عبور می نماید .

استراتژی توان تعدیل شرکت حفاری

استراتژی توان تعدیل بوسیله بررسی مبالغ فروش (ارائه خدمات) و سایر مشخصه های آن بررسی می شود که عبارتند از :

مبلغ فروش ماهیانه شرکت حفاری

مبلغ فروش ماهیانه در تحلیل بنیادی شرکت حفاری

مبلغ کل فروش ماهیانه شرکت حفاری شمال در آبان ماه سال ۱۳۹۹ بالغ بر ۱٫۷۹۳٫۱۶۸ میلیون ریال بوده اس که ضمن روند و شیب صعودی نسبت به ماه های سپری شده در سال ۹۹، بیشترین فروش ماهیانه این شرکت از سال ۹۶ بعد از شهریور ماه سال ۹۹ بوده است .

از طرفی نیز میزان فروش فصلی این شرکت در فصل پاییز سال ۹۹ نسبت به فصل تابستان در سال ۹۹ به میزان ۱۳۱% بیشتر بوده است که نشان از شرایط مطلوب این شرکت در فروش مایهانه و فصلی است .

 

دانلود نرم افزار دایره طلایی سهام با ۴۸ ساعت تست رایگان

سهم فروش محصولات و محصول استراتژیک شرکت حفاری

سهم فروش محصولات و محصول استراتژیک شرکت حفاری

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید (درآمد حاصل از خدمات جانبی) بیشترین میزان فروش ماهیانه در آبان ماه سال ۹۹ بوده است و از این جهت این محصول به عنوان محصول استراتژیک شرکت حفاری شناخته شده و مورد بررسی تحلیل بنیادی قرار می گیرد.

مبلغ فروش محصول استراتژیک شرکت حفاری

مبلغ فروش محصول استراتژیک شرکت حفاری

شرکت حفاری شمال از دسته شرکت های خدماتی در بازار بورس ایران است . این دسته از شرکتها از ارائه خدمات خود سود می کنند و لذا مباحث مربوط به فروش در این شرکتها موضوعیت ندارد  فقط مبلغ کل فروش (ارائه خدمات) در این شرکتها مورد توجه تحلیل بنیادی است .

درشرکت حفاری، در کل سال ۹۹ مبلغ کل درآمد ارائه خدمات در محصول استراتژیک این شرکت صعودی و در حال رشد نبوده است ولی در ماه های مربوط به فصل پاییز این شرکت درآمد خود از محل ارائه خدمات را به شکل قابل توجهی صعودی و افزایشی نموده است و از این جهت در شرایط مناسبی قرار گرفته است .

 

دانلود نرم افزار دایره طلایی سهام با ۴۸ ساعت تست رایگان

درباره نرم افزار دایره طلایی سهام

نرم افزار دایره طلایی سهام به عنوان تنها نرم افزار تحلیل بنیادی بورس وظیفه شناسایی و معرفی سهام بنیادی را به عهده دارد .

این نرم افزار تنها با چند کلیک بهترین سهام بنیادی را در اختیار شما قرار می دهد تا در معاملات خود در بازار بورس آنها را بکارگیرید.

با استفاده از این نرم افزار تحلیل بنیادی که همواره به تحلیل پیچیده و زمان بر معروف بوده است، به عملی آسان و شیرین و سریع تبدیل خواهد شد

که کمک شایانی در انتخاب سهام برای خرید خواهد نمود .

 

نویسنده امیرحسین قربان زاده

موفق و پرسود باشید

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا