نرم افزار دایره طلایی سهام

تحلیل بنیادی آخرین گزارش ماهیانه شرکت خاهن (آبان ماه ۹۹) ۱۳۹۹/۰۹/۱۴

تحلیل بنیادی گزارش آبان ماه ۹۹ شرکت خاهن

تحلیل بنیادی گزارش آبان ماه 99 شرکت خاهن 

دانلودنرم افزار دایره طلایی سهام با۴۸ ساعت تست رایگان

 

تحلیل بنیادی آخرین گزارش ماهیانه شرکت خاهن (آبان ماه ۹۹) ۱۳۹۹/۰۹/۱۴

آخرین و جدیدترین گزارش منتشر شده از شرکت آهنگری تراکتورسازی ایران در تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ در سامانه کدال درج گردید و به شرح زیر است .

گزارش آبان ماه 99 شرکت خاهن

آخرین گزارش خاهن مندرج در سایت کدال

 

در این گزارش که با عنوان گزارش عملکرد ماهانه دوره  ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ منتشر شده کلیه اطلاعات مربوط به تولید و فروش شرکت آهنگری تراکتور سازی ایران را با نگاه تحلیل بنیادی بررسی می نماییم .

استراتژی های تحلیل بنیادی

تحلیل بنیادی از طریق بررسی ۳ استراتژی زیر وضعیت تحلیل بنیادی شرکت مورد بررسی را بررسی می نماید که به شرح زیر است .

استراتژی روند سودآوری شرکت خاهن

استراتژی روند سودآوری در تحلیل بنیادی شرکت خاهن

عدد TTM شرکت خاهن در وضعیتی بسیار مناسب است بطوریکه نمودار روند سودآوری شرکت آهنگری تراکتور سازی ایران را کاملا صعودی نموده و به ناحیه نمودار دو میلیون واحد رسانده است و این عملکرد به حدی عالی بوده است که در نمودار روند سودآوری شرکت خاهن این رشد بی سابقه بوده است .

استراتژی کانسلیم شرکت خاهن

استراتژی کانسلیم در تحلیل بنیادی شرکت خاهن

استراتژی کانسلیم شرکت خاهن نیز متاثر از وضعیت مطلوب سودآوری این شرکت به وضعیت بسیار مناسبی در عملکرد سه ماهه دوم سال ۹۹ به سود خالصی بالغ بر ۱٫۲۱۱٫۶۰۶ میلیون ریالی در دوره یاد شده درست یافته است که علی رغم رشد بسیار مناسب به نسبت دوره مشابه سال گذشته بهترین رقم سود خالص این شرکت در یکسال گذشته فعالیت آن بوده است .

استراتژی توان تعدیل شرکت خاهن

این استراتژی از طریق بررسی مباحث مربوط به فروش درباره وضعیت بنیادی شرکت مورد بررسی به شرح زیر اظهارنظر می نماید .

فروش کل ماهیانه شرکت خاهن

فروش کل ماهیانه شرکت خاهن

وضعیت مطلوب شرکت آهنگری تراکتور سازی ایران در موضوع فروش ماهیانه بی هیچ گقتاری و فقط با مشاهده نمودار فوق قابل ملاحظه است . میزان فروش ماهیانه این شرکت در طول ماه های سپری شده از سال ۹۹ چندین برابر میزان فروش ماهیانه این شرکت به نسبت دوره مشابه در سال ۹۸ بوده است .

از طرفی نیز میزان فروش فصلی این شرکت در فصل پاییز سال ۹۹ بیش از ۱۲۰۰۰% نسبت به فصل تابستان سال ۹۹ افزایش داشته است و با این تفاسیر شرکت خاهن در مبحث فروش ماهیانه بسیار موفق عمل نموده است .

 

دانلودنرم افزار دایره طلایی سهام با۴۸ ساعت تست رایگان

 

نرخ فروش محصول استراتژیک شرکت خاهن

نرخ فروش محصول استراتژیک شرکت خاهن

محصول استراتژیک هر شرکتی گروهی از محصولات تولیدی آن شرکت است که در دوره مورد بررسی نسبت بیشتری از فروش را به خود اختصاص داده باشد .
بررسی افزایش یا کاهش نرخ فروش محصول استراتژیک به دلیل اهمیت بیشتر نسبت به سایر محصولات در تحلیل بنیادی از ارزش بیشتری برخوردار است .

در بررسی نمودار مربوط به نرخ فروش محصول استراتژیک شرکت خاهن میتوان ملاحظه نمود که میانگین مربوط به نرخ فروش در فصل پاییز به نسبت فصل تابستان افزایش یافته است .

البته این نمودار را نمی توان دارای روند صعودی دانست چرا که میزان افزایش نرخ فروش به نسبت ماه های ابتدایی سال ۹۹ رشد مناسبی را در انتهای نمودار از خود نشان نداده است .

اگرچه در حال حاضر این نمودار از نظر فیلتر های تحلیل بنیادی در شرایط مناسب و قابل قبولی است ولی در صورت عدم بهبود نرخ فروش در ماه های پیش رو چه بسا وضعیت مطلوب این شرکت در بخش نرخ فروش محصول استراتژیک در شرایط مناسبی باقی نماند .

میزان (تعداد) فروش محصول استراتژیک شرکت خاهن

میزان (تعداد) فروش محصول استراتژیک شرکت خاهن

به نظر می رسد میزان یا تعداد فروش محصول استراتژیک در شرکت خاهن، تابع الگویی است که هرساله تکرار می شود و در تصویر نموداری فوق به وضوح قابل مشاهده است .
میزان فروش این محصول در تمامی سالهای گذشته و حتی سال ۹۹ با شروعی صعودی آغاز شده است ولی هیچگاه روند مثبت و افزایشی نداشته است و در ماه های پایانی سال
معمولا به سقف ایجاد شده در ماه ای ابتدایی سال نمی رسیده است.

در سال ۹۹ اما این نمودار به نسبت سال های گذشته زودتر به نزول خود پایان داده است و در بازگشت نیز تمامی سقف های گذشته را پشت سر گذاشته و به میزان ۱۷۰۰ تن در آبان ماه رسیده است که شاید بتوان این میزان فروش را به نسبت سال های گذشته دارای روند صعودی تری ارزیابی نمود که از نظر تحلیل بنیادی شرایط مناسبی است .

وضعیت کلی تحلیل بنیادی شرکت خاهن

با توجه به بررسی های انجام شده از وضعیت بخش های مختلف شرکت آهنگری تراکتورسازی ایران که با نمودارهای فوق بررسی گردید،
وضعیت این شرکت از لحاظ تحلیل بنیادی کاملا مناسب و قابل قبول ارزیابی می گردد .
لازم بذکراست که این وضعیت بنیادی در وحله اول به معنای خرید سهم این شرکت نیست
و موکدا لازم است تمامی تحلیل های تکنیکال خود را بر روی وضعیت نمودار قیمتی این سهم در نظر داشته باشید .

وضعیت بنیادی مهم ترین و کاربردی ترین تحلیل در بین تحلیل های مورد نیاز برای خرید سهم است که وضعیت داخلی شرکت ازنظر فروش و در آمد و سودآوری را
به شما گزارش کرده و با خیالت راحت تری می توانید سایر تحلیل های مورد نظر را درباره این شرکت انجام دهید .

 

دانلودنرم افزار دایره طلایی سهام با۴۸ ساعت تست رایگان

درباره نرم افزار دایره طلایی سهام

نرم افزار دایره طلایی سهام به عنوان تنها نرم افزار تحلیل بنیادی بورس وظیفه شناسایی و معرفی سهام بنیادی را به عهده دارد .

این نرم افزار تنها با چند کلیک بهترین سهام بنیادی را در اختیار شما قرار می دهد تا در معاملات خود در بازار بورس آنها را بکارگیرید.

با استفاده از این نرم افزار، تحلیل بنیادی که همواره به تحلیل پیچیده و رمان بر معروف بوده است، به عملی آسان و شیرین و سریع تبدیل خواهد شد

که کمک شایانی در انتخاب سهام برای خرید خواهد نمود .

یادگیری تحلیل بنیادی را شاید بتوان اولین قدم در آموزش بورس دانست زیرا پایه و اساس انتخاب درست هر سهمی به شمار می رود .

 

نویسنده امیرحسین قربان زاده

موفق و پرسود باشید

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا