final-logo-png

نرم افزار دایره طلایی سهام

نرم افزار تحلیل بنیادی سهام

تحلیل بنیادی سهم ومعلم (شرکت بیمه معلم) 1399/10/30

دسته بندی :تحلیل بنیادی 19 ژانویه 2021 مدیر سایت 2064

تحلیل بنیادی سهم ومعلم (شرکت بیمه معلم)
با استفاده از نرم‌افزار دایره طلایی سهام

تحلیل بنیادی سهم ومعلم (شرکت بیمه معلم)

دانلودنرم افزار دایره طلایی سهام با۴۸ ساعت تست رایگان

تحلیل بنیادی چیست؟

تحلیل بنیادی یکی از موارد بسیار مهمی است که سرمایه گذاران قبل از خرید سهم باید از وضعیت بنیادی شرکت آگاه شوند.
موارد بسیار زیادی در تحلیل بنیادی وجود دارد اما نکته بسیار مهم این است که آیا تحلیل بنیادی که انجام می شود با وضعیت سرمایه گذاری فرد یعنی سرمایه گذاری کوتاه مدت و یا بلند مدت همخوانی دارد یا خیر.

بعضی از موارد تحلیل بنیادی بلند مدت است و بعضی دیگر در کوتاه مدت تاثیرش در شرکت ظاهر می شود.به طور مثال خیلی از افراد به دنبال پیدا کردن ارزش ذاتی سهام شرکت ها است. اما ارزش ذاتی امری بلند مدت است و تاثیرش بعد از چند سال و
با صبر زیاد حاصل می شود. شرکتهای بورس موظف هستند گزارش های ماهانه از وضعیت فروش، میزان تولید، نرخ فروش و مقدار تولید و فروش خود ارائه کنند. همچنین شرکتها گزارش های فصلی خود را که شامل ترازنامه، وضعیت سود و زیان و… است را موظف هستند هر سه ماه یک بار ارائه کنند.

نرم افزار تحلیل بنیادی دایره طلایی سهام

انجام تحلیل بنیادی و بررسی صورتهای مالی شرکتها امری زمان بر و پیچیده است.
نرم افزارهای تحلیل بنیادی زیادی وجود دارد که به بررسی وضعیت بنیادی شرکتها می پردازد.
نرم افزار تحلیل بنیادی دایره طلایی سهام، به منظور ساده سازی مفاهیم بنیادی  و در دسترس بودن تمامی اطلاعات بنیادی برای سرمایه گذاران ساخته شده است.همچنین در بخش دیگری از نرم افزار افراد می توانند با یک کلیک بهترین سهام بنیادی بازار را
در آن روز مشاهده نمایند. نکته بسیار مهم در نرم افزارهای تحلیل بنیادی این است که تحلیل بنیادی به منظور ارائه سیگنال خرید نیست
.برای خرید یک سهم نیاز است ابتدا فرد تحلیل بنیادی انجام دهد و بعد از آن با استفاده از تحلیل تکنیکال زمان ورود مناسب به سهم خوب را مشخص نماید. در ادامه به بررسی یکی از شرکتهای بازار بورس ایران می پردازیم.

درباره شرکت بیمه معلم (ومعلم)

شرکت بیمه معلم (سهامی عام) در تاریخ 1362/02/28 به صورت شرکت سهامی خاص تأسیس شده و طی شماره 47659 مورخ 1362/02/25 و شماره شناسه ملی 10100928603 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید و کارخانجات این شرکت طی پروانه بهره برداری شماره 373208 مورخ 1368/10/17 ادامه فعالیت داده است. شرکت در تاریخ 1371/04/09 به شرکت سهامی عام تبدیل و در تاریخ 1372/05/10 در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده و نام آن از تاریخ 1373/12/228 در تابلو بورس درج شده است.

موضوع فعالیت شرکت ومعلم

بیمه معلم با عنوان اولیه “شرکت بیمه صادرات و سرمایه گذاری” در سال ۱۳۷۳ با مشارکت نظام بانکی و به منظور توسعه فعالیتهای صادراتی و ارائه پوششهای بیمه های اعتباری در مقابل ریسکهای موجود، تأسیس گردید.

در تیرماه سال ۱۳۸۶، پس از واگذاری بخش عمده سهام شرکت و بر اساس تصمیم سهامداران جدید، نام شرکت به « بیمه معلم » تغییر یافت.

این شرکت توانست به تدریج دامنه فعالیتهای خود را توسعه داده و موفق به اخذ مجوز فعالیت از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در کلیه رشته های بیمه زندگی و غیر زندگی و اتکائی گردد.

هم اکنون شرکت بیمه معلم در بازار بیمه کشور به عنوان قدیمی ترین شرکت بیمه خصوصی، در عرضه کلیه خدمات بیمه ای فعال است وشمار زیادی از هموطنان گرانقدر به ویژه فعالان اقتصادی کشور از محصولات و خدمات این شرکت بهره مند هستند .

 استراتژی روند سودآوری (TTM) شرکت ومعلم

 استراتژی روند سودآوری (TTM) در تحلیل بنیادی شرکت ومعلم

همان طور که از نمودار روند سودآوری شرکت ومعلم مشخص است این شرکت تولید زیان ندارد و در حال صعود نیز هست.
ضمن اینکه رشد عدد TTM این شرکت در دوره آخر رشد تقریبا 2 درصدی را نسبت به دوره قبل نشان میدهد بنابراین این شرکت فقط یکی از شروط  لازم برای تایید و برتری استراتژی روند سودآوری را داراست .
نمودار روند سودآوری شرکت بیمه معلم پس از نزولی که در دوره های اخیر تجربه کرده است در آخرین دوره فعالیت خود توانسته است صعود نمودار (افزایش عدد TTM) خود را ادامه داده و نمودار این شرکت به حالت صعودی تغییر کرده است .

در نرم افزار تحلیل بنیادی دایره طلایی سهام روند سودآوری تمامی شرکتها وجود دارد.
سرمایه گذار می تواند شرکتهایی که تولید زیان دارند را مشاهده کنند و از خرید آنها امتناع کنند.
همچنین شرکتهایی که سود ده هستند و روندسودآوری در نرم افزار دایره طلایی سهام کاملا مشخص هستند.
لازم به ذکر است استراتژی روند سودآوری TTM در نرم افزار دایره طلایی سهام به صورت فیلتر بنیادی آورده شده است که کاربر می تواند سهامی که دارای شرایط روند سودآوری باشند را غربالگری نماید.

استراتژی کانسلیم شرکت ومعلم

استراتژی کانسلیم در تحلیل بنیادی شرکت ومعلم

همان طور که در جدول کانسلیم شرکت ومعلم مشاهده می کنید، سود گزارش شده آخرین دوره این شرکت رشد بیش از 90 درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته رسیده و سود این شرکت عدد  187.751میلیون ریالی را در سه ماهه سوم سال 99 نشان می دهد که بیشتر از حد نصاب لازم است پس نماد ومعلم اولین شرط لازم برای تایید استراتژی کانسلیم را دارد .
ولی می بینیم سود ساخته شده این شرکت در دوره آخر ، رتبه اولین سود عالی در یکسال گذشته نیست ، بنابراین شرکت ومعلم ققط از یکی از فیلتر های استراتژی کانسلیم عبور می کند.

استراتژی توان تعدیل شرکت ومعلم

با توجه به اینکه شرکت بیمه معلم جزء گروه شرکتهای بیمه ای است و این شرکتها مبحث فروش ندارند از طرفی نیز استراتژی توان تعدیل به بررسی وضعیت فروش شرکتها می پردازد، لذا استراتژی توان تعدیل درباره این شرکت قابل بررسی نیست .

نمودار عملکرد حقیقی و حقوقی سهام شرکت ومعلم

نمودار عملکرد حقیقی و حقوقی سهام شرکت ومعلم

عملکرد حقیقی و حقوقی یکی از مباحث روانشناسی بازار است .
با استفاده از این نمودار می توانیم بفهمیم که قیمت سهم به حقیقی ها وابستگی بیشتری دارد یا به حقوقی ها.
در واقع می توان تغییر سهامداران حقیقی یا حقوقی را مشاهده کنیم و این نکته را دریابیم که قیمت این سهم به حقیقی ها وابستگی بیشتری دارد یا به حقوقی ها و یا به هیچ گروهی وابستگی ندارد .

قابل ذکر است در نرم افزار دایره طلایی سهام می توانید وزن خرید و وزن فروش سهامدار حقیقی را در این قسمت مشاهده نمایید. همانطور که در نموداربالا مشاهده می کنید شرکت ومعلم همبستگی ضعیف دارد . لازم به ذکر است نمودار قیمت سهم اینش رکت در ازای عملکرد گروه سهامداران حقوقی همبستگی بیشتری داشته است .

نمودارهای تطبیقی شرکت ومعلم

نمودارهای تطبیقی شرکت ومعلم

درنمودار تطبیقی به بررسی تطبیق قیمت با روند سودآوری و شاخص کل و شاخص صنعت می پردازیم.
در واقع به دنبال این هستیم که متوجه شویم که در گذشته وقتی شرکت گزارش فصلی خوب یا بدی ارائه داده است،قیمت آن سهم به این گزارش خوب یا بد واکنشی نشان داده است یا خیر.
اگر شرکت در گذشته به روند سودآوری خود وابستگی داشته باشد می توان احتمال داد  که اگر شرکت گزارش خوبی ارائه کند قیمت آن سهم هم در بلند مدت افزایش پیدا می کند.

همان‌طور که درنمودار تطبیقی قیمت و روند سودآوری  TTMشرکت بیمه معلم با نماد ومعلم مشاهده می کنید در بلند مدت وابستگی به گزارش داشته است
. نمودار تطبیقی شاخص کل و نمودار قیمت تعدیل شده سهم ومعلم نیز نشان دهنده وابستگی قابل قبول قیمت این سهم به تغییرات شاخص کل بوده است .

نکته: در این مقاله برای خلاصه سازی تنها قیمت را با روند سودآوری مقایسه کردیم. شما می توانید در نرم افزار دایره طلایی سهام برای تحلیل بنیادی سهام، علاوه بر روند سودآوری، قیمت را با شاخص کل،شاخص هم وزن و شاخص صنعت بررسی کنید.

نمودار قیمت در تحلیل تکنیکال ومعلم

نمودار قیمت در تحلیل تکنیکال ومعلم

همان طور که در روند قیمت سهم ومعلم مشاهده می کنید در روند نزولی و رو به کاهش قیمتی است . البته لازم به ذکر است در ادوار گذشته، قیمت این سهم در محدوده حمایتی برگشت داشته است .
نکته: ومعلم بنیاد متوسطی دارد و در روند نزولی و رو به کاهش قیمتی است
نتیجه‌ گیری:
شرکت بیمه معلم با توانایی بالا در عرصه (شرکتهای بیمه ای) کشوراست.
اگرتصمیم به سرمایه‌گذاری درسهم ومعلم را دارید، در روند نزولی و رو به کاهش قیمتی است.
ازنظر تحلیل بنیادی، سهم ومعلم ‌از چهار فیلتر تحلیل بنیادی سهام ( TTM ،کانسلیم و توان تعدیل) از دو فیلتر عبورکرده است.
همچنان این موضوع راهم باید درنظرداشت که در گزارش ماه آینده در تحلیل بنیادی سهم ومعلم چه روندی داشته باشد.

اگربنیادسهم برای شما اهمیت خاصی دارد، با اطلاع از بنیاد قوی سهم ومعلم در تحلیل بنیادی دایره طلایی سهام
با استفاده ازاستراتژی های تحلیل تکنیکال روی سهم (ومعلم) می توانید سرمایه‌گذاری کنید.
شما برای اینکه این سهم را به صورت کامل بررسی کنید و علاوه بر تحلیل های فوق موارد دیگر تحلیل بنیادی را مشاهده کنید،می توانید از نرم افزار دایره طلایی  سهام استفاده کنید.
این تحلیل بنیادی درتاریخ 1399/10/30 انجام‌گرفته است وهرلحظه با ارائه گزارش جدید شرکت قابل‌تغییراست.

درباره نرم افزار دایره طلایی سهام

تحلیل بنیادی یکی از اصول بسیار مهم بازار سرمایه است ..
به علت پیچیده بودن مفاهیم بنیادی کمتر فردی  به سمت سهام با بنیادی خوب می رود.
ساده سازی مفاهیم بنیادی بورس هدف اصلی نرم افزارتحلیل بنیادی دایره طلایی سهام است ..
نرم افزار دایره طلایی سهام به معرفی و شناسایی بهترین سهام بنیادی می پردازد.
هدف از ساخت این نرم افزار  کمک به سهامداران در راستای بهبود معاملات و بررسی و شفاف شدن وضعیت شرکت های است ..
این نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که بدون نیاز به فراگیری مباحث پیچیده ی تحلیل بنیادی،فرد از وضعیت شرکت از لحاظ بنیادی آکاهی کسب می کند.

نرم افزار دایره طلایی سهام با ۴ فیلتر قدرتمند بنیادی تمامی سهام سرمایه گذاری ها، بیمه ها و بانک ها را از لحاظ بنیادی
بررسی و غربالگری می کند و بهترین سهام بنیادی در هر تاریخ را به سهامدار معرفی می کند.
همچنین می توانید تمامی سهام بازار ایران را از لحاظ بنیادی که دارای توان تعدیل است . را با ۷ فیلتر قدرتمند بررسی و غربالگری کنید.این نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که نیاز به اطلاعات بسیار پیچیده از تحلیل بنیادی ندارید.
تمامی افراد می توانند از این نرم افزار استفاده کنند.

توجه داشته باشید که تحلیل بنیادی به عنوان سیگنال خرید سهم نیست و هدف از تحلیل بنیادی صرفا بررسی وضعیت شرکت از لحاظ سودآوری و تولید و فروش شرکت است ..تحلیل بنیادی امری بلند مدت است و در بلند مدت تاثیر خود را بر سهام می گذارد.برای خرید یک سهم علاوه بر تحلیل بنیادی نیاز به تحلیل تکنیکال و رفتارشناسی بازار دارید و همواره به یاد داشته باشید که تحلیل بنیادی به عنوان سیگنال خرید نیست .

 

نویسنده: امیرحسین قربان زاده

1399/10/30

 

 

 

 

مطالب زیر را حتما بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: